KKI „Vrbas“ jesenji prvak: Šampion održao čas košarke

Igrači Košarkaškog kluba invalida „Vrbas“, kojeg više od dvije decenije sa velikim uspjehom predvodi predsjednik kluba Marinko Umičević, slavili su u Zenici protiv domaće “Bosne” u utakmici 5. kola Premijer lige BiH, rezultatom 69:33 (23:5, 14:14, 20:6, 12:8).

Banjalučani su na ovaj način prvi dio prvenstvene sezone okončali kao jesenji šampioni i to sa maksimalnim učinkom, te su na najboljem putu da dođu do rekordne 10. uzastopne titule.

Aktuelni šampioni, košarkaši KKI “Vrbas”, su od prvog minuta zaigrali onako kako se od njih očekuje i bilo je samo pitanje sa koliko razlike će dobiti rivala kojem su držali čas iz košarke. Posebno su impresivni bili u prvoj četvrtini koju je Vlado Švraka okončao trojkom za nevjerovantih 23:5. Domaći su nešto veći otpor pružili u drugih 10 minuta, ali su se gosti raspucali u trećem periodu poslije kojeg je na semaforu stajalo 57:25 za tim trenera Gorana Matića.

Ništa se nije promjenilo ni u posljednjih 10 minuta, te su Banjalučani na kraju slavili sa više nego ubjedljivih, 69:33.

I utakmica u Zenici pokazala je da je KKI “Vrbas” prespreman za novu šampionsku titulu. To govore i prethodne četiri utakmice, odnosno tri gostovanja i jedna na domaćem terenu, koje su furioznom igrom igrači “Vrbasa” riješili u svoju korist, predvođeni kapitenom Biljanom Nedić i uz ogromnu podršku predsjednika kluba Marinka Umičevića.

“U svaku novu sezonu ulazimo sa jasnim ciljem, a to je da sve pobjeđujemo i da se okitimo novim trofejima. Apsolutno uvažavamo sve naše protivnike u premijerligaškoj konkurenciji, ali se iskreno nadam da ćemo doći do još jednog naslova”, poručio je i ovom prilikom Umičević.

A taj čovjek, ljudina, čovjek zvani humanoist, Marinko Umičević, je uz svoje igrače i prijatelje svakako najzaslužniji za ovakve uspjehe i dobre rezultate KKI “Vrbas”, od samog osnivanja kluba prije 21 godinu. Za toliko godina postojanja ovaj klub izrastao je u jedan od najorganizovanijih klubova, o čemu dovoljno govori podatak da se trenutno nalazi na 29. mjestu, od 3.000 klubova na listi IWBF-a. Kada su rezultati u pitanju, treba istaći da je KKI “Vrbas” od svog osnivanja do danas bio devet puta uzastopno šampion BiH, te su pet puta slavili u kup takmičenju, imaju sedam osvojenih trofeja u NLB ligi i jedan u Bauerfajnd regionalnoj ligi. Uz sve to višestruki su prvaci i osvajači Kupa Republike Srpske, a imali su zapažene nastupe i na međunarodnoj sceni na kojoj su, između ostalog, bili pobjednici kvalifikacionog turnira Evrolige 2 i Evrolige 3 i veliki broj trijumfa na raznim jakim međunarodnim turnirima. Na svim pomenutim takmičenjima, pa tako i na tek završenom turniru u Banjaluci, na dostojanstven način reprezentovali su klub, Banjaluku i Republiku Srpsku, što je stvarno sjajna preporuka da ovaj klub dobije značajniju podršku institucija Republike Srpske.

A predsjednik kluba, Marinko Umičević, koji važi za čovjeka koji je “i otac i majka” ovog kluba je svojim zalaganjem, entuzijazmom, znanjem, upornošću, ali i ličnim sredstvima dao nemjerljiv doprinos da KKI “Vrbas” postane ovako uspješan sportski kolektiv, koji okuplja invalidna lica, i koji je svojim igračima bukvalno udahnuo novi život. To može samo Marinko. Poštujte to ljudi.